Telefon
WhatsApp
HALI YIKAMAK USTALIK İSTER!

Hakkımızda

Firmamız 2012 yılında kurulmuş Olan Dağtekin Halı Yıkama. Kayseri de Halı Yıkama olarak başlamış ve halen devam etmektedir. Halı yıkama sektöründe 2012 den beri hizmet veren firmamız bu sektörde de başarısını perçinleyerek ilerlemekte ve bu sektörde Kayseri'nin önde gelen isimlerinden bir tanesidir.

Firmamız yılların deneyimlerine sahip eğitimli uzman person

Hakkımızda

Hemen Arayın

+90 542 170 20 59

Halı Yıkama ve Sık Sorulan Sorular

 • Halımı neden temizlemem/temizletmem gerekir?

  Dış mekandan gelen tozlar, kir kalıntıları, yiyecek, içecek döküntüleri, bakteriler, uçucu organik bileşikler ve başka birçok kirletici madde zamanla halınızın liflerine işlemektedir. Basitleştirecek olursak, halının yıkanması bir lavabo gibi işlev görür. Yukarıda belirtilen kirletici maddelerin tamamını toplar ve filtre eder. Bu, toplama ve filtre etme işlemi nefes aldığınız havayı temizler ve daha sağlıklı bir ortam oluşmasını sağlar.

 • Halımı ne sıklıkta temizletmem gerekir?

  Halı yıkama sıklığı, ev sakinlerinin sayısına ve kullanım düzeyine bağlı olarak evden eve farklılık gösterecektir. Fazla kullanılan odalarda 3-6 ayda bir, daha seyrek kullanılan odalarda ise 9-12 ayda bir temizletmeniz gerekir. Eğer çocuğunuz veya ev hayvanınız varsa, bütün ev halılarını en az yılda 2 defa komple temizletmeniz gerekir.

 • Halı kurutma nasıl yapılır?

  Halı sıkma makinaları evinizde bulunan çamaşır makinalarının biraz daha büyüğü gibidir. Halılar rulo yapılarak makinaya verilir.Makina yüksek devirde döndüğünden halıdaki suyu dışarı atmaktadır. Makinadan çıkan halı %98 kuru olarak çıkar. Kapalı alandaki kurutma odalarına asılarak kuruma, havalandırma işlemi yapılır.

 • Halı yıkama firmları seçerken nelere dikkat edilmelidir?

  Halı yıkama firması seçerken dikkat edilmesi gereken bir çok husus vardır. Halı yıkama firmasında öncelikle muhakkak kaliteli otomatik halı yıkama makinesi olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra muhakkak halının yıkanmadan önce tozunun alınmasını sağlayan toz alma makinesinin olması gerekmektedir. Kullanılan şampuanlarda çok önemlidir. Kimyasal olmaması ve muhakkak ekolojik bir şampuan kullanılıyor olması gerekir.Son olarak halının dışarda, sokak kenarlarında değilde muhakkak kurutma odalarında kullanılması gerekmektedir.Bu unsurların olduğu bir halı yıkama firması seçilebilir.

 • Halının m2 si nasıl hesaplanır?

  Halılar m2 usulü yıkanmaktadır. Bir halının kaç m2 olduğunu hesaplamak son derece kolaydır. Halınızın eniyle boyunu ölçün ve çarpın. Örneğin; Eni 1metre boyu 3metre olan bir halı 3*1 = 3 m2 dir.Periyodik olarak Halı Temizleme Merkezi tarafından yıkaması yapılan halılar, sağlıklı ortamlar oluşturulması için de önemli katkıda bulunur.

Talep Formu